Vay be arkadas! Bastan uyariyorum bol itirafli bir yazi olcak simdi bu. :) Blogumu actigimda aslinda hic blog falan takip etmiyordum. Sonra da pek yazmadim zaten. Gecen sene takip etmeye baslayinca mim lafini gormeye basladim. Ulan ne ki bu derken anladik sonradan. Cok sacma diyordum kendi kendime. :P Ahaha (i.e. kedi & ciger meselesi) 2 yil oldu blogu acali, 1 yildir da mim nedir ogrendik yani. Nan kimse mi mimlemez be. Milletin mim yazilarini gorunce nefretle okuyodum resmen. :)

Ama mail geldi comment var diye. Bi baktim ki seni mimledim diyor Busra. Zaten o siralar proje ve sinavlar icinde bogusuyordum. Cok sevindirik oldum. Baya iyi geldi yani. Cok tesekkurler bu arada Busra’ya.

Alin size ikinci bi itiraf daha. Simdi yazacagim mim i Mia da gormustum ben. Nan konuyu nasi begenmistim. Hatta o zaman dusunmustum. Keske biri beni mimlese bu konuda demistim. :) Hatta kafamdan yazmistim bile. :) Ahaha cok komik.

Tamam yeter bu kadar. :) Yaziyorum simdi. Mim konusu su sekilde:

Yaşadığımız tüm sıkıntıları, sevmediğimiz insanları, yapmaktan daral gelen işleri bırakıp tatile kaçıyomuşuz. Bizi yolcu etmeye gıcık olduğumuz tipler de geliyomuş ve biz alayına çalımlı bakışlar fırlatıp arabamıza bindikten sonra müziğin sesini sonuna kadar açıp tozu dumana katarak oradan uzaklaşıyomuşuz. Bu esnada arabamın modelinin ne olacağını ve son ses dinlemek istediğim şarkı?

little-miss-sunshine[1] Araba Little Miss Sunshine filmindeki su araba. :) Hatta Paul diye bi eleman var. Android developeri. Onda da var aynisindan. Filmdeki pek calismiyordu gerci ama oyle daha guzel. Izledigim en guzel filmlerden bu arada. :) 

volkswagen-t2-front-little-miss-sunshinejpg[1]

Bence super bi araba. Volkwagen T2. Ama bende bundan olsa icini bi doserim varya. Uzay gemisi gibi olur. Full teknolojik. :)

Sarki icin ise aslinda tam bu arabaya uyacak sarkilar var kafamda ama bu aralar surekli dinledigim icin Teoman’dan Ucurtmalar diyorum. Bir haftadir giriyorum fizy.com a. Yaziyorum teoman. Bastan sona dinliyorum. Surekli arkada teoman var bi haftadir. Nedendir bilmem. Sarki sozleri de su sekilde. Elif Safak yazmis. Hem orjinal siiri hem de sarki sozlerini koyuyorum. Bi kuple denmis ama kesemiycem simdi. Cunku cok guzeller. Kesemem ki.

Orjinal hali Sarki sozleri
en sevdiği renk mor olan kadın en sevdiği kelime "asi" en sevdiği oyun incitmek beni hıncı, çocukluktan kalma bir yara izi gibi ipleri dolaşmış uçurtmalar misali ne beraber uçabildik, boşverip şu dünyayı ne gidebildik kendi yolumuza rüzgarda savruk, başına buyruk senle ben zamanı, yaralarla ölçen kadın geçmişiyle kavgalı gündüz isyankar geceleri tanrı’ya sığınan kız çocuğu kırdığı kalpleri dizmiş ipe gene en büyük zararı kendine en sevdiği ses, çocuk sesi güneşli, billur, neşeli/ oysa, yıllar var ki kendi anne olmayı istememiş çekip gidebilmek için bir gün geride ekmek kırıntıları bırakarak kuşlar yesin diye ayak izlerini kalmasın ne bir sızı ne kalp yarası sevişirken taşkın bir nehir öpüşürken kor bir alev uykusunda melek gibi masum bakmaya kıyamadığım kaç gece göğsünde uyuduğum ama beraber uyanamadığım kadın ipleri dolaşmış uçurtmalar misali ne beraber uçabildik, boşverip şu dünyayı ne gidebildik kendi yolumuza rüzgarda savruk, başına buyruk senle ben her hasretten sonra başka başka sevdaların kollarında yemin etmişken bir daha konuşmamaya gene bulup birbirimizi sabahı olmayan gecelerde aldatma pahasına sevdiklerimizi ağlayarak seviştiğim kadın senle ben ipleri dolaşmış uçurtmalar misali ipleri dolaşmış uçurtmalar misali ne beraber uçabildik, boşverip şu dünyayı ne gidebildik kendi yolumuza rüzgarda savruk, başına buyruk senle ben en sevdiği renk mor olan kadın en sevdiği kelime "asi" en sevdiği oyun incitmek beni hıncı, çocukluktan kalma yara izi zamanı, yaralarla ölçen kadın geçmişiyle kavgalı tanrı’ya sığınan kız çocuğu geceleri isyankar gündüzleri ipleri dolaşmış uçurtmalar misali ne beraber uçabildik, boşverip şu dünyayı ne gidebildik kendi yolumuza rüzgarda savruk, başına buyruk senle ben kırdığı kalpleri dizmiş ipe gene de en büyük zararı kendine ayak izlerini kuşlar yesin diye ekmek kırıntıları bırakıp geride en sevdiği ses, çocuk sesi oysa, anne olmayı istememiş yıllar var ki kendi hiçbir zaman kök salmamış ki sırf bir gün çekip gidebilmek için ipleri dolaşmış uçurtmalar misali ne beraber uçabildik, boşverip şu dünyayı ne gidebildik kendi yolumuza rüzgarda savruk, başına buyruk senle ben gene de bulup birbirimizi aldatma pahasına sevdiklerimizi ağlayarak seviştiğim kadın ipleri dolaşmış uçurtmalar misali ipleri dolaşmış uçurtmalar misali ne beraber uçabildik, boşverip şu dünyayı ne gidebildik kendi yolumuza rüzgarda savruk, başına buyruk senle ben kaç gece göğsünde uyuduğum kadın hep tek başıma uyandığım

 

P.S: [Bu kadar asagi inenler okusun. :) ] O kadar cok uzaklasmaya ihtiyacim var ki bu arada. Sair ne guzel demis dimi: “Bir bilet istiyorum sadece gidis olsun/Bir bilet istiyorum tek kisilik olsun.” Oyle bir bilet lazim iste bana. Aaaaa aslinda o sarki da olabilirmis. Baska zaman olsa o olurdu ama bu aralar boyle…

Edit: Sonu cok melankolik oldu nan. Basliga hic uymadi. Post edince farkettim.

Edit 2: Aaaaaa nasi unuttum. :) Birilerini mimlememiz gerekiyor dimi simdi. Acemilik iste :P Eeee kimi mimliycem ki ben simdi. Zaten epi topu 29 kisi var. yarisi da yazmiyor. Tamam buldum. Seyma Zaten yazmiyor pek. Yazmasi lazim. Hadi yaz bakalim.